fbpx
kutya az állatorvosnál

11. rész – Állatovosi látogatás

Rengeteg dolog történik a mindennapokban és annyi mindent szeretnék elmesélni, de időigényes dolog ez a bejegyzés gyártás. Megépült a csarnokunk, bekerült a műfű is, ahol isteni érzés kutyázni, így az utóbbi időszakban a szabad óráimat inkább Hóra képzésével töltöttem.

Egyrészt azért, hogy szép lassan beálljon a közös életünk, másrészt azért, mert minden tréning öröm vele. Nagyon gyorsan tanul, nagyon vicces fejeket vág közben és imádom nézni, ahogy napról napra büszkébb magára, hogy ő már ezt is tudja 😀

Állatorvosi látogatás – oltás

3,5 hónapos lett nő, mint a gomba. Elérkezett az idő, hogy megkapja a soron következő oltását, így a mai napot az állatorvosnál kezdte.

Nagytestű kutya lesz ezért elengedhetetlen, hogy jól érezze magát a rendelőben hozzá lehessen érni és ne stresszeljen. Az első alkalmakkor amikor ott jártunk, előre készültem kajával és vittem játékot is.

Az első perctől fontos volt, hogy jó élménnyel jöjjön ki onnan. Ez így is történt, gyakorlatilag bárhol jól érzi magát, illetve ha valamitől megijed igyekszem őt oldani. Nagyobb testű kutyáktól még egy kicsit tart, de tudom, hogy a sulin kb. 2 perc alatt oldódik, szóval ez nem aggaszt igazán. Ebben a szituációban is simán el tudtunk sétálni kajás segítséggel a váróban várakozó kutya mellett.

Fókusztréning – együttműködés a viszgálatok során

A mai látogatás előtt már hetekkel elkezdtem tanítani neki a fókusztréninget, ami a legjobb dolog, ami egy kutyával történhet, ha állatorvoshoz kell vinni. Az, hogy megtanítjuk egy pontra figyelni megkönnyíti az állatorvos dolgát. A kutya nem stresszel be attól, hogy vizsgálják és nem közelharccal zárul az állatorvosi látogatás.

Nagyon fontosnak tartom, hogy a gazdák megtanulják kezelni ilyen helyzetekben is a kutyáikat. Nem az állatorvos dolga őket lefogni/megfogni, hanem a gazdié. Dolgozni kell a kezdetektől kezdve a figyelmükön és az együttműködésükön hiszen, ha egy 35-50 kg-os kutya azt mondja, hogy biztos, hogy NEM akkor esélyes, hogy neki lesz igaza… vagy kezdődhet a harc, ami legyünk őszinték senkinek sem jó.

A Soproni Kutyasuli tanfolyamain nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy a gazdiknak segítsünk jó kapcsolatot kiépíteni a kutyájukkal, ami sokat segít az állatorvosnál is. Cél, hogy a kutya önszántából akarjon együttműködni és ne érje felesleges stressz egy-egy vizsgálat során. Ha téged is érdekel, hogyan lehet tréningezni ezt a típusú fókuszt és figyelmet, keress meg minket bátran!

Extrém helyzetekben is segítség

Amikor januárban Juno szemével elkezdődtek a gondok (glaucoma) nagyon nagy segítség volt, hogy vele már rengeteget dolgoztam azon, hogy tudjon figyelni egy olyan szituációban is akár, amikor ő nincs jól. Másfél órát állt és tűrte hihetetlen türelemmel, hogy vizsgálgatják a szemét különböző műszerekkel egy asztalon!

A videóban láthatjátok, ahogy Hórát meghallgatják, majd megkapja az oltását. Őszintén szólva nem gondoltam, hogy a második próbálkozásra már ilyen stabilan fog menni. Semmit nem vett észre abból, ami történt és szépen tartotta is a fókuszt. Nem stresszelt, nem menekült és biztos vagyok benne, hogy legközelebb is szívesen megy be a rendelőbe.

Köszönöm az Ambivet Plusz állatorvosi rendelőnek és Dr Ambrus Ádámnak az együttműködését!

Kezdd el már kölyökkorban tudatosan szoktatni a kiskutyát az állatorvosi vizsgálatokhoz! A kutyák nem mindig tudják, hogy segíteni akarunk de a jó kapcsolat kiépítésével és megfelelő képességépítéssel nagyon sok rossz élmény megelőzhető!

Ha tetszett oszd meg másokkal is!

Hasonló tartalmak

Szia! Kozák Enikő vagyok a Soproni Kutyasuli alapítója.

2012 óta segítek a gazdiknak jobban megérteni a kutyájukat, hogy igazán jó legyen a közös életük. Ezidő alatt közel 2000 gazdival és kutyájával dolgoztam együtt. Az évek során tőlük és a saját kutyáimtól is rengeteget tanultam és ezeket a tapasztalatokat szeretném Veled is megosztani a blogon, illetve a Soproni Kutyasuli foglalkozásain.