Az irigy kutya
Biztos tapasztaltad már, hogy a kutyádat sokszor érdekli mi van a kezedben, szívesen el is venné, hogy az övé legyen. Előfordulhat, hogy más kutyával sétáltál az erdőben, és ha az egyik felkapott egy botot, tuti, hogy az hirtelen a másiknak is kellett.
Amikor több kutya játszik zsákmánnyal (labda, bot stb) akkor azért érdemes résen lenni, hogy ne balhézzanak rajta össze. Gyakran el szoktam mondani a gazdiknak, hogy idegen kutyával ne labdáztassuk közösen a kutyánkat, mert nem lehet tudni melyik kutyában, mennyire erős a zsákmányféltés, ami akár verekedésig is fajulhat.
Két ismerős kutya között kialakul egyfajta bizalom és tudják egymásról ki meddig megy el. Természetesen, hogy ez kiderüljön legyen ott a gazda folyamatos kontrollja!
Két kutyával labdázni JÓ!
Mégpedig azért, mert kontrollálom az egész játékot. Nem azért mert nekem ez a dilim, vagy mert ettől aztán húúú de domináns leszek, hanem azért mert sokkal jobban elfáradnak benne. Feltételekhez, feladatokhoz kötöm ki mikor szaladhat a labda után! Figyelniük kell, különben nem kapják meg a labdát. A gazdik sokszor mondják, hogy a kutyájuk a labdázástól alig fárad el, vagy ez a fáradtság csak nagyon rövid ideig tart.
Ha „csak simán” dobálgatok, akkor valóban így van, de ha figyelnie kell, az már teljesen más tészta!
Hórával és Junoval most játszottunk ilyet először és még tanulni kell a játékszabályokat, de az eredmény magáért beszélt! Hazajöttünk és a kiskutya már a konyhában mély álomba zuhant.
Ahhoz, hogy így el tudj kezdeni a kutyáddal játszani a következő ELŐfeladatokat kell neki megtanítani:
– tudjon váltani zsákmányról kajára
– tudjon feküdni
– érdemes dolgozni a koncentrációján
Természetesen egy kutyával is játszhatsz hasonlóképp! Figyeld meg mennyire fárad el, ha a labda eldobása előtt különböző feladatokat és figyelmet kérsz tőle!
Játszatok sokat a kutyátokkal mert nagyon vicces!
Ha többet szeretnél megtudni arról, hogyan is érdemes játszani a kutyával, többek között ebben is tudunk segíteni az alapfokú tanfolyamokon.